Medikal Yunus TerapisiDelphintherapie Antalya (12)

Yunuslarla yüzmek neşe ve huzur uyandıran, bağışıklık sistemini güçlendiren, dış dünyaya ilgiyi arttıran, dikkatin denetimini ve iradeyi hızlandıran, farkındalığı ve özgüveni arttıran, şefkat duygusunu geliştiren bir etki yaratmaktadır. Çocuğun dış dünyaya ilgi ve merakı arttığında , dikkat süresi uzadığında insan ilişkilerinden daha çok yararlanır hale gelir. Dolayısıyla özel eğitim konuşma tedavisi fizyoterapi, ergoterapi ve psikoterapi gibi çalışmalardan daha çok ve hızlı yararlanmaya başlar. 10 günlük Yunus terapisi çalışmasının öğrenme süreçlerini 2-10 kat hızlandırıcı etkisi bir yıl kadar sürer.

Tedavi için aileler iki haftalığına Antalya’ya gelir. Konyaaltı bölgesinde Dolphinland’e, Kemer’de ise terapi merkezine yakın bir otelde konaklar. Aile bu iki haftanın on gününü yunusla terapi programında geçirir. Terapi programı; yunusla her gün yarım saat yüzmenin yanı sıra çocuğun dış dünyaya ilgisini ve sosyal gelişimini arttırmaya yönelik etkinlikler de sunar.

a72621c4b06971bd8a48e31ff6c34f85[1]Tedavi Programı

Tedavi için aileler iki haftalığına Antalya’ya gelir. Konyaaltı bölgesinde Dolphinland’e Kemer’de ise terapi merkezine yakın bir otelde konaklar. Aile bu iki haftanın on gününü yunusla terapi programında geçirir. Terapi programı; yunusla her gün yarım saat yüzmenin yanı sıra çocuğun dış dünyaya ilgisini ve sosyal gelişimini arttırmaya yönelik etkinlikler de sunar..
anasayfa_sol

murat kemaloglu

gr

Yunus Terapisinin Yararları Nelerdir?

Yunuslarla yüzmek neşe ve huzur uyandıran, bağışıklık sistemini güçlendiren, dış dünyaya ilgiyi arttıran, dikkatin denetimini ve iradeyi hızlandıran, farkındalığı ve özgüveni arttıran, şefkat duygusunu geliştiren bir etki yaratmaktadır.

etkinlikler_dolphintherapy

Yunuslardan Gelen Şifa

Davranışçı psikoterapi ekolleri yunusla yüzmenin çocuk için büyük bir ödül olduğunu, çocuğa öğretilen bazı becerilerin pekişmesi için yunusla yüzmenin kullanılabileceğini vurgulamaktadır. Yunus ile hasta arasındaki transferans/kontrtransferans [aktarım/karşıtaktarım) ilişkisinin psikoterapötik etkisi açısından değerlendirildiğinde yunus terapisi hem en ilginç hem de en etkili psikoterapi yöntemidir. tacik_ana_sayfa_sag

online_rezervation_form